07-Zewnętrzne zbiorniki na wodę deszczową

Choose language / Translator:

Choose language / Translator:

Choose language / Translator:

Translator:

MENU SZYBKIEGO WYBORU / NASZA OFERTA / TU JESTEŚ:

Budujemy zewnętrzne zbiorniki naziemne o konstrukcji betonowej oraz kopane w gruncie na wodę deszczową, zbiorniki retencyjne, laguny, zbiorniki do gnojowicy oraz inne substancje lub zanieczyszczenia płynne

Budujemy zewnętrzne zbiorniki naziemne o konstrukcji betonowej oraz kopane w gruncie na wodę deszczową, zbiorniki retencyjne, laguny, zbiorniki do gnojowicy oraz inne substancje lub zanieczyszczenia płynne

Firma Green Team oferuję kompleksową obsługę przy budowie kompletnego zbiornika retencyjnego typu laguna oraz zbiorników betonowych do magazynowania wody – począwszy od jego wykopania, przez wyłożenie zbiornika odpowiednimi materiałami uszczelniającymi aż do wykonania przyłączy ssawnych i zasilających.

Firma Green Team oferuję kompleksową obsługę przy budowie kompletnego zbiornika retencyjnego typu laguna oraz zbiorników betonowych do magazynowania wody – począwszy od jego wykopania, przez wyłożenie zbiornika odpowiednimi materiałami uszczelniającymi aż do wykonania przyłączy ssawnych i zasilających

Zewnętrzny zbiornik / konstrukcja betonowa – otwarta

Zewnętrzny zbiornik / konstrukcja betonowa – zadaszona

Zewnętrzny zbiornik / konstrukcja betonowa – otwarta

Zewnętrzny zbiornik / konstrukcja betonowa – zadaszona

Jesteśmy polską firmą
Mamy 25 lat doświadczenia
Slider
Pływające przykrycie antyalgowe / bąbelkowe
01-plywajace-przykrycie-babelkowe
Pływające przykrycie antyalgowe
Przykrycie zbiornika pływające
Pływające przykrycie antyalgowe / bąbelkowe
01-plywajace-przykrycie-babelkowe
Pływające przykrycie antyalgowe
Przykrycie zbiornika pływające

Częste susze i okresowe braki wody na całym świecie sprawiają, że potrzeba oszczędzania i magazynowania wody obecnie staje się bezsprzecznym wymogiem. Niedobory wody przy konieczności odpowiedniego nawadniania upraw sprawiają, że przedsiębiorcy szukają niezawodnych i niedrogich sposobów do magazynowania wody. Firma Green Team oferuje różnego rodzaju zbiorniki zewnętrzne służące m. in. do magazynowania wody pitnej, wody do nawadniania, wody morskiej, deszczówki, ścieków, wody procesowej i technologicznej, ścieków lub gnojowicy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą systemów nawadniania i innych rozwiązań służących magazynowaniu i oszczędzaniu wody – m.in. zbiorników stalowych z blachy falistej

Oprócz zbiorników kopanych wykonujemy również zbiorniki retencyjne wielkopowierzchniowe ze ścian betonowych, które mogą być dodatkowo zadaszone lub zabezpieczone specjalnym materiałem pływającym. Skłony lub ściany zbiornika również możemy zabezpieczyć specjalną włókniną antyalgową.(Zobacz filmy powyżej)

Następnie zbiornik wykładamy przygotowanym uprzednio w fabryce gotowym materiałem nieprzepuszczalnym dla wody lub dla innych substancji płynnych w tym zanieczyszczeń.

W naszych zbiornikach stosujemy między innymi następujące materiały wyściełające (membrany uszczelniające) takie jak:

DelaFlex 0,6mm oraz 1mm – do wszystkich typów i rodzajów zbiorników do wody, wody pitnej lub zanieczyszczeń płynnych takich jak ścieki, gnojowica . Na ten materiał udzielamy 15 letniej gwarancji na wykonane fabrycznie spawy jak również na odporność materiału pod kątem promieniowania UV – dla magazynowania wody oraz 10 lat gwarancji na gnojowicę.

PCV KIWA –ATA 0,5mm – do wody pitnej.

PVC Tropic 1mm – Do magazynowania czystej wody w klimacie umiarkowanym.

ASTRIN 0,5mm oraz 1mm – do wody czystej i zanieczyszczonej (woda drenażowa, ścieki).

EPDM 1 mm – do czystej wody lub lekko zanieczyszczonej w zimnym i gorącym klimacie.

oraz HDPE, HDPE T-lining, LDPE, PVC Re-lining, Polyester z zabezpieczeniem PVC.

W ofercie posiadamy również materiały, z których można wykonać zabezpieczenia gruntów czy zbiorników w przemyśle. Naszymi materiałami można również zabezpieczać wysypiska śmieci.

Jedna z przykładowych realizacji, przedstawiona na zdjęciach (patrz galeria realizacji poniżej), pokazuje jak na włókninę rozkłada się gumę EPDM, którą cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz na niską temperaturę. Jak podaje producent, zachowuje ona plastyczność nawet w temperaturze – 40ºC co uniemożliwia uszkodzenie gumy przez lód. Przy średniej wielkości zbiornika guma EPDM przyjeżdża do klienta w jednym kawałku a jej wymiary odpowiadają kształtowi wykopu.

Na dnie zbiornika zostawiamy fałdy gumy (zobacz galeria realizacji poniżej) — jest to zapas, ponieważ pod dużym obciążeniu wodą ziemia zostanie nieco ubita, co spowoduje naciąganie się gumy. Na warstwę gumy można dodatkowo nałożyć włókninę dodatkowo zabezpieczającą przed uszkodzeniami i chroniącą przed promieniowaniem słonecznym.

Deszczówka spływająca z konstrukcji szklarni lub z innego obiektu jest doprowadzana do zbiornika przez rury PCV. Na dnie zbiornika znajduje się przyłącze do studni wybudowanej na potrzeby projektu. Na przyłączu mocujemy specjalny rękaw zabezpieczający Rękaw musi być luźny, aby naprężająca się pod ciężarem wody guma się nie rozerwała. Jest on przyklejany specjalnym preparatem i uszczelniony. Woda, poprzez przyłącze, grawitacyjnie przepływa do studni, skąd można ją czerpać na potrzeby gospodarstwa.

UWAGA! Istnieje możliwość zbudowania takiego zbiornika w nietypowym kształcie. Jeżeli za obiektem np. szklarniowym znajduje się niekształtny kawałek przestrzeni również w takim miejscu istnieje możliwość zbudowania zbiornika. Przykład takiej realizacji na zdjęciu poniżej.

Zbiornik małej retencji o nietypowym kształcie
Slider

Zbiorniki wyprodukowane i dostarczone przez firmę Green Team w zależności od zastosowanej membrany uszczelniającej, mogą być stosowane jako:

 • zbiorniki do magazynowania wody wszelkiego rodzaju i pochodzenia
 • zbiorniki retencyjne dla gospodarstwa, przemysłu lub szklarni
 • zewnętrzne zbiorniki na wodę deszczową oraz głębinową
 • oczka wodne
 • baseny
 • farmy rybne
 • zbiorniki do magazynowania zanieczyszczonej wody po procesowej
 • zbiorniki technologiczne np. przy wiertniach gazu łupkowego lub w innych zastosowaniach procesowych
 • zbiorniki zabezpieczające grunty przed skażeniem przy zbiornikach paliwowych lub innych zastosowaniach przemysłowych
 • zbiorniki ziemne do magazynowania gnojowicy
 • zbiorniki do magazynowania różnego rodzaju płynów i zanieczyszczeń płynnych itd.

Kliknij poniżej aby pobrać folder .pdf

Zewnętrzne zbiorniki na wodę deszczową

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt.
Służymy odpowiedzią na wszelkie pytania.
Zaproponujemy najbardziej korzystną ofertę.

phone_mark_gt
Mobile:

+48 609 606 455

email_mark_gt
jan.szubski[x]greenteam.pl
(zamiast [x] wstaw @)
lub

> Kliknij tu aby wysłać nam wiadomość
> Click here to send email

Galeria realizacji

Nasze przykładowe realizacje – zbiorniki do magazynowania wody i nawadniania, zbiorniki małej retencji, zbiorniki betonowe –  różnych zastosowań m. in. dla gospodarstw rolniczych, szklarni i przemysłu.

Oferta

Budowa szklarni

Nawadnianie szklarni

Wyposażenie i obsługa szklarni

Top