07-Zewnętrzne zbiorniki na wodę deszczową

Choose language / Translator:

Choose language / Translator:

Choose language / Translator:

Translator:

MENU SZYBKIEGO WYBORU / NASZA OFERTA / TU JESTEŚ:

Zewnętrzne zbiorniki na wodę deszczową

Firma Green Team dostarcza wyposażenie do budowy kompletnych zbiorników retencyjnych (lagun) służących do magazynowania m.in. wody opadowej (wody deszczowej) lub innych zanieczyszczeń płynnych. Firma Green Team oferuje również kompleksową obsługę przy budowie takiego zbiornika począwszy od jego wykopania, aż po wyłożenie zbiornika odpowiednimi materiałami wraz z wykonaniem przyłączy ssawnych i zasilających.

Zbiorniki retencyjne wielkopowierzchniowe mogą również być wykonane ze ścian betonowych jak również dodatkowo mogą być przykryte specjalnym pływającym materiałem. Skłony lub ściany zbiornika możemy dodatkowo zabezpieczyć specjalną włókniną anty-algową.

W ofercie posiadamy również materiały, z których można wykonać zabezpieczenia gruntów czy zbiorników w przemyśle. Naszymi materiałami można również zabezpieczać wysypiska śmieci.

Wykopany uprzednio lub wykonany z elementów betonowych zbiornik w środku wykładamy specjalną geowłókniną o gramaturze minimum 300g/m2 zabezpieczającą gumę przed uszkodzeniami przez korzenie, kamienie itp.

Następnie zbiornik wykładamy przygotowanym uprzednio w fabryce gotowym materiałem nieprzepuszczalnym dla wody lub dla innych substancji płynnych w tym zanieczyszczeń. W naszych zbiornikach stosujemy między innymi następujące materiały wyściełające (membrany uszczelniające) takie jak:

DelaFlex 0,6mm oraz 1mm – do wszystkich typów i rodzajów zbiorników do wody, wody pitnej lub zanieczyszczeń płynnych takich jak ścieki, gnojowica . Na ten materiał udzielamy 15 letniej gwarancji na wykonane fabrycznie spawy jak również na odporność materiału pod kątem promieniowania UV.

PCV KIWA –ATA 0,5mm – do wody pitnej.

PVC Tropic 1mm – Do magazynowania czystej wody w klimacie umiarkowanym.

ASTRIN 0,5mm oraz 1mm – do wody czystej i zanieczyszczonej (woda drenażowa, ścieki).

EPDM 1 mm – do czystej wody lub lekko zanieczyszczonej w zimnym i gorącym klimacie.

oraz HDPE, HDPE T-lining, LDPE, PVC Re-lining, Polyester z zabezpieczeniem PVC.

Jedna z przykładowych realizacji, przedstawiona na zdjęciach (patrz galeria realizacji poniżej), pokazuje jak na włókninę rozkłada się gumę EPDM, którą cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz na niską temperaturę. Jak podaje producent, zachowuje ona plastyczność nawet w temperaturze – 40ºC co uniemożliwia uszkodzenie gumy przez lód. Przy średniej wielkości zbiornika guma EPDM przyjeżdża do klienta w jednym kawałku a jej wymiary odpowiadają kształtowi wykopu.

Istnieje możliwość zbudowania takiego zbiornika w nietypowym kształcie. Jeżeli za obiektem np. szklarniowym znajduje się niekształtny kawałek przestrzeni również na w takim miejscu istnieje możliwość zbudowania zbiornika.

Na dnie zbiornika zostawiono fałdy gumy — jest to zapas, ponieważ pod dużym obciążeniu wodą ziemia zostanie nieco ubita, co spowoduje naciąganie się gumy. Na warstwę gumy można dodatkowo nałożyć włókninę dodatkowo zabezpieczającą przed uszkodzeniami i chroniącą przed promieniowaniem słonecznym.

Deszczówka spływająca z konstrukcji szklarni lub z innego obiektu jest doprowadzana do zbiornika od góry przez rury PCV. Na dnie zbiornika znajduje się przyłącze do studni wybudowanej pod potrzeby projektu. Na przyłączu mocuje się specjalny rękaw zabezpieczający Rękaw musi być luźny, aby naprężająca się pod ciężarem wody guma się nie rozerwała. Jest on przyklejany specjalnym preparatem i uszczelniany. Woda, po przez przyłącze, grawitacyjnie przepływa do studni, skąd można ją czerpać na potrzeby gospodarstwa.

Zbiorniki wyprodukowane i dostarczone przez firmę Green Team w zależności od zastosowanej membrany uszczelniającej, mogą być stosowane jako:

– zbiorniki retencyjne ( laguny) do wody zarówno głębinowej jak i deszczowej

– oczka wodne

– baseny

– zbiorniki przy produkcji ryb (farmy rybne)

– zbiorniki do magazynowania zanieczyszczonej wody po procesowej

– zbiorniki technologiczne np. przy wiertniach gazu łupkowego lub w innych zastosowaniach procesowych

– zbiorniki zabezpieczające grunty przed skażeniem przy zbiornikach paliwowych lub innych zastosowaniach przemysłowych

– zbiorniki do magazynowania gnojowicy

– zbiorniki do magazynowania różnego rodzaju płynów i zanieczyszczeń płynnych itd.

Szycie materiału zabezpieczającego ściany zbiornika

Pływające przykrycie antyalgowe / bąbelkowe

Pływające przykrycie antyalgowe

Przykrycie zbiornika pływające

Pobierz folder .pdf – zbiorniki retencyjne lub na zanieczyszczenia płynne

Zewnętrzne zbiorniki na wodę deszczową

Oferta

Budowa szklarni

Nawadnianie szklarni

Wyposażenie i obsługa szklarni

Top