14-Zamgławianie wysokociśnieniowe

Choose language / Translator:

Choose language / Translator:

Choose language / Translator:

Translator:

MENU SZYBKIEGO WYBORU / NASZA OFERTA / TU JESTEŚ:

Systemy zamgławiania dla obiektów szklarniowych

Poniżej filmy naszych przykładowych realizacji systemów zamgławiania upraw pod osłonami
System zamgławiania VIFRA oferowany przez firmę Green Team

Filtracja i dezynfekcja jonami miedzi Cu2+ wraz z zasilaniem nawadniania szkółki

Firma Green Team w swojej ofercie posiada profesjonalny system zamgławiania do zastosowania w uprawach pod osłonami.
System oferowany przez firmę Green Team wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej. Dotyczy to zarówno głównych linii zasilających, wszystkich elementów złącznych, jak również całych emiterów wyposażonych w ceramiczne dysze.
System zamgławiania zawiera szeroki wachlarz produktów i rozwiązań, aby zaspokoić potrzeby klienta, który chce mieć produkt wysokiej jakości umożliwiający zarządzanie idealnym klimatem wewnątrz szklarni lub innego zamkniętego obiektu.
Dla systemu wysokociśnieniowego zamgławiania proponujemy różne rozwiązania, w zależności od rynku, potrzeb i możliwości klienta.

„A-Line” – System zamgławiania najwyższej jakości

System A-Line różni się od każdego systemu obecnego na rynku. Zastosowano w nim materiały bardzo trwałe, które zapewniają najwyższą jakość tym firmom, które chcą mieć najlepsze urządzenia.

Dysza systemu zamgławiania posiada tak zwany wewnętrzny micro system, który m.in. umożliwia pracę z wodą pod wysokim ciśnieniem i gwarantuje stały przepływ wody przez dyszę (co nie jest łatwą sprawą).

Zamgławianie obiektów szklarniowych

Dysza zamgławiająca systemu Vifra wykonana jest z ceramicznego dysku z otworem od 3 do 7 mikronów (20 razy mocniejsza od stali nierdzewnej), więc przepływ wody pozostaje zawsze taki sam w czasie długiego użytkowania systemu. Ponadto przy zastosowaniu takiej dyszy kropla wody jest tak mała, że w całości odparowuje i nie zwilża liści czy konstrukcji a tym samym pozwala bardzo dokładnie utrzymywać zadaną wilgotność powietrza.

Zamgławianie obiektów szklarniowych

Korpus dyszy i jego elementy wykonane są ze stali nierdzewnej 316, najmocniejszego materiału dostępnego na rynku, a wszystkie miękkie elementy wykonane są w materiale Viton (stosowanym w komponentach samochodowych i przemyśle lotniczym) zamiast zwykłej gumy. Ponadto każda dysza ma wewnątrz filtr. Filtr chroni dyszę przed dostaniem się zanieczyszczeń większych niż 2 mikrony. Filtr może być wymieniany zawsze, gdy jest brudny i częstotliwość tej wymiany zależy od czystości używanej wody.

W końcu ostatnią cechą dyszy jest to, że każda jest wyposażona w system zapobiegający kapaniu, dzięki czemu za każdym razem, gdy system przestaje działać, sprężyna zamyka otwór, zapobiegając kapaniu wody z dyszy.

Masywny przegub krzyżowy jest spawany bezpośrednio na rurze rozpylającej, ma podwójne otwory boczne do wkręcania dysz i otwór do wkręcania następnej kombinacji rury plus przegubu poprzecznego.

Ponad to w ten sposób montażu powoduje że dysze są ustawione poziomo na całej długości linii. Materiałem z których wykonane są te elementy jest stal nierdzewna. Ten wyjątkowy korpus można powiesić bezpośrednio na konstrukcji szklarni za pomocą haczyków.

Zamgławianie obiektów szklarniowych

W ten sposób można nawet „rozciągać” linię, aby ją ustabilizować i zamortyzować aby nie wpadała w wibrację podczas pracy. Tak wykonany system również dobrze wygląda z uwagi na idealnie proste linie zamgławiania.

Zamgławianie obiektów szklarniowych

Ostatecznym wynikiem jest prosta linia, rozpylająca wodę na obie strony, rozprowadzająca jednorodną ilość wody w środowisku.

Połączenie pomiędzy Linią Główną a Linią Zamgławiającą wykonywane jest za pomocą wysokociśnieniowych (160 bar) węży elastycznych ze stali nierdzewnej i gumy, odporne na działanie olejów, i innych warunków atmosferycznych. Elementy mocujące są wykonane ze stali nierdzewnej.

Zamgławianie obiektów szklarniowych

Jednostka pompy jest wykonana z najlepszych technologii hydraulicznych i mechanicznych oraz elektronicznych.

Pompy wysokociśnieniowe są wykonane ze stali nierdzewnej z tłokami ceramicznymi, silniki są samo-wentylowane i są modulowane przez regulatory częstotliwości zapewniające minimalne zużycie energii.

Zamgławianie obiektów szklarniowych

System Vifra również zapewnia szeroką gamę filtrów wody, filtrów ze stali nierdzewnej z wkładami o wielkości 5 i 2 mikronów, filtrów piaskowych i integracji z układami RO.

Przykładowy zestaw jednostki pompowej zawiera zbiornik ze stali nierdzewnej, zawory elektromagnetyczne, czujniki ciśnienia, mierniki, filtry, zawory bezpieczeństwa i ekran dotykowy na skrzynce elektrycznej.

Zamgławianie obiektów szklarniowych

Wnioski

Każdy pokazany system działa automatycznie po podłączeniu komputera do systemu kontroli klimatu, gdy środowisko wymaga wilgotności lub chłodzenia, system uruchamia się i zatrzymuje w sposób konfigurowalny, ustawiając czas pracy i żądany poziom wilgotności.

Istnieje również możliwość dostarczenia systemu autonomicznego tzn. że system będzie wyposażony w czujniki temperatury i wilgotności i sterowanie pozwalające w automatyczny sposób utrzymywać żądaną wilgotność.

Wszystkie elementy systemu (z wyłączeniem wyposażenia zespołu pompującego) są produkowane wewnątrz firmy Vifra. Pozostała część zespołu Pump Unit została zaprojektowana wraz z najlepszymi włoskimi firmami pracującymi w systemach HPW – High Pressure Water.

Firma Green Team / Vifra oferuje również instalację lub, na życzenie, nadzór podczas instalacji.

Wymagana konserwacja jest bardzo niewielka i obejmuje przede wszystkim wymianę wkładów filtracyjnych oraz oleju w pompach wysokiego ciśnienia.

Zalety instalacji zamgławiania oferowanej przez firmę Green Team
 • Zastosowanie kilku stopniowego układu filtrowania wody wraz z filtrami ceramicznymi umożliwia używanie zarówno wody z odwróconej osmozy, jak również wody deszczowej, a nawet wody miejskiej.
 • Uzyskujemy w standardowym rozwiązaniu wielkość wszystkich kropli wody na poziomie od 3 do maksymalnie 7 mikronów.
 • Przy specjalnym wykonaniu instalacji możemy uzyskać wielkość wszystkich kropli do 3 mikronów.
 • Możemy obniżyć temperaturę w szklarni o 5oC (a przy niskiej wilgotności zewnętrznej, utrzymującej się na poziomie 20%, podczas upałów, możemy obniżyć temperaturę w szklarni nawet o 13oC).
 • Specjalna budowa pomp ciśnieniowych i wysoka ich sprawność dodatkowo obniża nam zużycie energii elektrycznej, która dla systemu zamgławiania o wydatku wody wynoszącym 60 litrów na minutę, wynosi zaledwie 11 kW, gdzie dla innych konkurencyjnych instalacji zamgławiania zużycie energii dla tego samego wydatku wynosi od 15 nawet do 18,5 kW .
 • Praca wszystkich pomp ciśnieniowych jest kontrolowana przez falowniki co pozwala na płynną kontrolę pracy pompy w zależności od zapotrzebowania na wodę przez instalację w konkretnej sekcji. W instalacjach zamgławiania oferowanych przez Green Team NIE stosujemy żadnych reduktorów ciśnienia i bajpasów zawracających nadwyżkę wody z układu zamgławiania. Takie rozwiązanie eliminuje zużywanie energii elektrycznej na sprężanie wody w instalacji, która w pewnej części będzie zawracana z układu ciśnieniowego. W naszych systemach układ pompowy podaje dokładnie taką ilość wody o wysokim ciśnieniu jaka zostanie podana w postaci mgły w obiekcie szklarniowym.
 • Nowoczesne rozwiązania zastosowane w oferowanych przez Green Team pompach ciśnieniowych obniżyły w znaczący sposób hałas emitowany przez układy pompowe.
Instalacja zamgławiania oferowana przez Green Team cechuje:
 • Precyzja regulacja wilgotności w obiekcie szklarniowym.
 • Wielkość wszystkich emitowanych kropli w zakresie od 3 do 7 micronow.
 • Obniżenie temperatury w szklarni w okresie letnim do 5o<>/supC
 • Dużo mniejsze zużycie energii elektrycznej.
 • Możliwość podłączenia systemu zamgławiania nawet do wody miejskiej.
 • Możliwość współpracy systemu zamgławiania z komputerem klimatycznym.
 • System może być układem autonomicznym wyposażonym we własne czujniki wilgotności.
 • Możliwość używania programu anty Legionella.
 • Możliwość zdanej kontroli systemu przy pomocy sieci internetowej.
 • Niski koszt obsługi i bezawaryjna praca przez wiele lat („low cost of maitenance”).
 • Brak jakichkolwiek reduktorów ciśnienia.
 • Brak bajpasów i innych układów zawracających nadwyżkę wody z układu.
System zamgławiania dla hoteli, barów i restauracji oraz wszędzie tam gdzie konieczne jest schładzanie zewnętrznych przestrzeni

Kompaktowe urządzenie wyposażone w wysokociśnieniową pompę (70 -120 bar), które może zostać sprzężone z dowolnym układem nebulizującym (rozpylającym) – takim który najlepiej odpowiada Państwa potrzebom i wymaganiom.
Systemy te instalujemy wszędzie gdzie jest potrzebna kontrola klimatu przy pomocy mgiełki wodnej – w ogrodach, hotelach, restauracjach, barach, ogródkach piwnych, basenach, placach zabaw.
Wachlarz obiektów i zastosowań jest tak szeroki, ponieważ każdy system można dowolnie skonfigurować i zamontować wg specyfiki, potrzeb i wymagań danego obiektu.
Prawdziwą siłą systemu są dysze, które potrafią rozpylać drobniuteńkie kropelki wody, nie większe niż 1 mikron (tysiąc na milimetr). Sprawia to, że otacza nas przyjemna, delikatna mgiełka bez jakichkolwiek mokrych śladów.
Klient może wybrać sposób rozpylania – od wysokociśnieniowych dysz plastykowych po wykonanych ze stali nierdzewnej.

Firma Green Team oferuje standardowe dwa rodzaje kompletnych systemów zamgławiania, które można stosować w barach czy restauracjach. Pierwszy system, mniejszy, wyposażony w dysze w ilości od 5 do 15 dysz oraz drugi, większy, wyposażony w dysze w ilości od 15 do 32.
Oferowane systemy zamgławiania są gotowymi i prostymi w montażu układami, które wyróżnia:

 • Gotowe do podłączenia kompletne urządzenia zamknięte w poręczną obudowę.
 • Zastosowanie kilkustopniowego układu filtrów wraz z filtrami ceramicznymi o wielkości do1 mikrona.
 • Układ przystosowany do podłączenia bezpośrednio do wody miejskiej.
 • Regulowany ręcznie cykl pracy układu w pętli czasowej.
 • Wielkość emitowanej kropli do 15 micronów.
 • Nowatorskie rozwiązania zastosowane w budowie układu pompowego poprawiły sprawność i obniżyły znacząco głośność pracy urządzeń.
Galeria naszych przykładowych realizacji

Oferta

Budowa szklarni

Nawadnianie szklarni

Wyposażenie i obsługa szklarni

Top